Iki 80 % nuolaida mūsų internetinėje Kalėdų mugėje. Pirkti dabar >

Sutaupykite energijos su LED

Paprastai, lemputę pakeistumėte tik pasibaigus jos naudojimo laikui. Tačiau pakeisti halogenines ar kitas lemputes LED lemputėmis, kol jos nepasiekė šios stadijos, dažniausiai apsimoka. Tai gali padėti sutaupyti daug energijos, o tai savo ruožtu, padeda sutaupyti energijos sąnaudų. Tai taip pat vienas iš paprasčiausių būdų taupyti energiją namuose. Norite sužinoti daugiau? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kiek galite sutaupyti perėję prie LED!

Pakeiskite halogenines lemputes LED

Taigi, ką jūs iš tikrųjų gaunate pakeitę halogeninę lemputę LED lempute? Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. halogeninės lemputės Europos Sąjungoje teisėtai nebeparduodamos, nes jos neatitinka ES tvarumo standartų. LED lemputės suvartoja 80–90 % mažiau energijos, nei halogeninės ar kaitrinės lemputės. Vidutinė jų naudojimo trukmė yra 15 000 valandų, tai reiškia, kad jos gali tarnauti iki 15 metų!


 

Ryškumas

Jūsų lemputės ryškumas gali turėti didelės įtakos jūsų interjerui. LED lempučių ryškumas matuojamas ne vatais, o liumenais. Norite sužinoti, kurioms patalpoms reikia tokio ryškumo lygio?

 

Kelvinas

Kelvinais matuojama šviesos spalvos temperatūra rodo lemputės skleidžiamos šviesos šilumą. Dažnai manoma, kad šviesos diodai skleidžia labai ryškią šviesą, tačiau su tinkamu kelvinų kiekiu lemputė ne visada būna tokia ryški! Tinkamas šiltos nuotaikos apšvietimas taip pat leidžia jūsų interjerui atrodyti šilčiau!


Kiek galiu sutaupyti su LED apšvietimu?

 

Kad padėtume suprasti, kiek galite sutaupyti, pažvelgsime, kiek galėsite sutaupyti, kai visas svetainės lempas pakeisite į LED lemputes. Skaičiavimas atliktas pagal toliau nurodytas lempas / šviestuvus svetainėje (skliausteliuose nurodyta energijos vartojimo efektyvumo etiketė):

 

 • 1 x lubinis šviestuvas (A)
 • 2 x sieniniai šviestuvai (E)
 • 1 stalinis šviestuvas (C)
 • 1 x toršeras (D)
 • Apšvietimas (televizoriaus) spintelėje (F) (naudojant LED juosteles, o tai paprastai taupo energiją ir įmanoma tik naudojant kompaktišką LED technologiją)

 

  Halogeninės lemputės LED
Energijos suvartojimas per dieną 2,7 kWh 0,42 kWh
Energijos suvartojimas per metus 985,5 kWh 152,3 kWh
Išlaidos per metus* €571,59

€88,91

 

*Apskaičiuota pagal vidutinę 0,58 € kWh kainą (nuo 2022 m. rugpjūčio Nyderlanduose) ir vidutinę 6 valandų per dieną naudojimo trukmę.

emico-featured

LED apšvietimas

Vatai prieš liumenus

Šviesos ryškumas anksčiau buvo išreiškiamas vatais. Šiais laikais tai nelabai daug ką pasako apie lemputės ryškumą, todėl reikia pasižiūrėti ir į lemputės liumenų dydį (nurodytą ant pakuotės). Tai gali būti šiek tiek sudėtinga, kai nuo halogeninių ar kaitrinių lempučių pereinate prie LED apšvietimo, todėl čia pateikiame palyginimo lentelę:

 

Galia Šviesos išvestis
15 vatų 100 - 150 liumenas
25 vatų 200 - 300 liumenas
40 vatų 400 - 500 liumenas
60 vatų 700 - 800 liumenas
75 vatų 900 - 1000 liumenas
100 vatų daugiau nei 1300 liumenas

 

Aplinkos apšvietimui turėtumėte naudoti iki 200 liumenų lemputes. Gyvenamosiose patalpose dažnai naudojamos lemputės su 300–500 liumenų. Lemputės, kurių galia viršija 500 liumenų, paprastai laikomos labai ryškia šviesa. Jos dažnai naudojamos garažuose, rūsiuose ir vonios kambariuose / tualetuose.


Šviesos diodų naudojimo pranašumai

 

Vis dar nesate visiškai įsitikinę? Čia pateikiamas patogus visų LED naudojimo pranašumų sąrašas:

 • Šviesos diodai vartoja mažiau energijos, o tai žymiai sumažins jūsų energijos sąnaudas
 • LED lemputės tarnauja ilgiau (daugiau nei 15 kartų ilgiau, nei halogeninės lemputės)
 • Šviesos diodai neįkaista, todėl jie mažiau kelia gaisro pavojų
 • Yra įvairių spalvų ir ryškumų
 • LED yra pritemdomi, o tai gali padėti sukurti atmosferą jūsų kambariui
 • LED lemputės tinka visų tipų šviestuvams
 • LED gali būti naudojami kaip išmanioji lempa! Tai reiškia, kad galite juos valdyti naudodami programą arba nuotolinio valdymo pultą.