Savaitės pasiūlymai: Mažiausiai 25% nuolaida visam* >

Privatumas ir slapukai

Kai Jūs naršote mūsų svetainę ir pas mus perkate, patikite mums savo asmens duomenis. Šiuos duomenis tvarkome atsakingai, rūpestingai ir dedame visas pastangas, kad juos apsaugotume.

Šiame pareiškime dėl privatumo apsaugos ir slapukų stengiamės kuo suprantamiau paaiškinti, kaip rūpinamės Jūsų privatumu tvarkydami duomenis ir kokias su tuo susijusias parinktis galite pasirinkti patys.

 

Turinys

Kas atsakingas už mano asmens duomenų tvarkymą?

Ką tai reiškia man?

Kokias galimybes galiu rinktis?

Kas yra asmens duomenys?

Kurie iš mano duomenų yra tvarkomi ir kodėl?

Kurie mano duomenys gali būti tvarkomi rinkodaros tikslais?

Kokie yra mano duomenų tvarkymo teisiniai pagrindai?

Kokie subjektai gali gauti mano duomenis?

Kiek laiko saugomi mano duomenys?

Kur saugomi mano duomenys?

Kiek laiko mano duomenys bus apsaugoti?

Kokias teises turiu savo asmens duomenų atžvilgiu?

Ar šis privatumo ir slapukų pareiškimas galioja ir kitoms svetainėms?

Ar šis privatumo ir slapukų pareiškimas gali būti keičiamas?

Kaip galiu teikti klausimus?

Slapukai

 

Kas atsakingas už mano asmens duomenų tvarkymą?

Mes esame „Lamp en Licht Online B.V.“ (toliau taip pat – „Lempairsviesa“) – bendrovė, įsteigta Nyderlanduose, adresu Smaragdweg 52, 5527 LB Hapert.

Esame atsakingi už svetainės lempairsviesa.lt skelbimą ir su tuo susijusį asmens duomenų tvarkymą.

 

Ką tai reiškia man?

Visoje su asmens duomenų tvarkymu susijusioje veikloje laikomės galiojančių privatumo apsaugos nuostatų. Tai, be kita ko, reiškia, kad:

 • aiškiai informuojame, kokiais tikslais tvarkome asmens duomenis. Tai darome, pvz., pateikdami šį privatumo ir slapukų pareiškimą; 
 • saugome kuo mažiau asmens duomenų ir, kiek įmanoma, apribojame Jūsų duomenų tvarkymą iki to, kas būtina siekiant suteikti paslaugą, kurią norite iš mūsų gauti; 
 • prašome Jūsų aiškaus sutikimo dėl asmens duomenis tvarkymo, jei toks sutikimas yra būtinas arba manome, kad tai atrodo tinkama, pvz., siūlydami Jums galimybę pasirinkti arba keisti nuostatas; 
 • taikome saugumo priemones, kad apsaugotume Jūsų asmens duomenis. Tokią pareigą taip pat nustatome kitiems subjektams, kurie mums tvarko asmens duomenis; 
 • gerbiame Jūsų teises, tokias kaip teisė gauti, taisyti arba reikalauti ištrinti Jūsų asmens duomenis.

 

Kokias galimybes galiu rinktis?

Siekdami kontroliuoti Jūsų privatumą, klausiame Jūsų, ar norite, kad tvarkytume daugiau ar mažiau informacijos apie Jūsų sąveiką su mūsų svetaine. Šias nuostatas galite bet kada patys pakeisti.

Jei norite, kad savo pasiūlymus, reklamas ir paslaugas pritaikytume prie Jūsų pomėgių, nuostatų ir pageidavimų, galite duoti mums sutikimą, kad tvarkytume Jūsų duomenis šiuo tikslu. Dėl to savo paslaugas Jums siūlysime taip, tarsi būtume šalia esančios parduotuvės savininkai, kurie Jus gerai pažįsta ir gali geriau padėti apsipirkti. Jei dėl kokių nors priežasčių nenorite, kad tai darytume, visada galite nuspręsti apriboti savo duomenų tvarkymą iki būtino minimumo.

 

Kas yra asmens duomenys?

Asmens duomenys – tai visi duomenys, kuriuose yra informacijos apie jus ir jūsų dabartinę ar ankstesnę veiklą. Tai gali būti jūsų vardas ir pavardė, telefono numeris ar el. pašto adresas. Bet kokie numeriai ar nuorodos, pagal kuriuos galima nustatyti jūsų tapatybę, pavyzdžiui, kliento numeris, IP adresas ar slapuko ID, taip pat yra asmens duomenys. Šie duomenys dar vadinami pseudoniminiais asmens duomenimis, nes tokį numerį ar nuorodą galima laikyti pseudonimu. Kai lankotės mūsų svetainėje, jūsų naršymo istorija ir (kai pateikiate mums užsakymą) jūsų užsakymų istorija taip pat yra asmens duomenys, jei pagal juos galima nustatyti jūsų tapatybę. Mes galime imtis veiksmų, kad apsaugotume jūsų privatumą, pavyzdžiui, iš dalies nuasmeninti jūsų naršymo elgseną ar ištrinti visus duomenis, pagal kuriuos galima nustatyti jūsų tapatybę. Jei pagal duomenis (praktiškai) neįmanoma nustatyti, kokiam asmeniui jie priklauso, tai nėra (arba nebėra) asmens duomenys. Pavyzdžiui, jei skaičiuojame, kaip dažnai paspaudžiama tam tikra nuoroda ar puslapis, bet nesaugome jokių duomenų apie tai, kas juos paspaudė (nesaugome jokių IP adresų ar kitos identifikuojančios informacijos), šie duomenys yra anoniminiai, taigi ne asmens duomenys.

 

Kurie iš mano duomenų yra tvarkomi ir kodėl?

Kokius Jūsų asmens duomenis ir kokiais tikslais tvarkome, pirmiausia lemia Jūsų nuostatos, pasirinkimai ir veiksmai, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Toliau prie kiekvieno veiksmo ar veiklos paaiškiname, kokius asmens duomenis turime tvarkyti.

Apsilankymas mūsų svetainėje

Kai apsilankote mūsų svetainėje, mes turime tvarkyti tam tikrus duomenis, pavyzdžiui, bent jūsų IP adresą, kad galėtumėte prisijungti prie svetainės ir ja naudotis. Jūsų IP adresas yra unikalus numeris, kurį jums priskyrė interneto paslaugų teikėjas. Neturėdami jūsų IP adreso, negalime jūsų įrenginyje rodyti svetainės, kurioje norite apsilankyti.

Be to, naudojame slapukus ir panašias technologijas, kad galėtumėte naudotis mūsų svetaine be jokių problemų. Slapukas yra mažas failas, kurį į Jūsų įrenginį įkelia interneto naršyklė ir kurį mūsų sistemos gali perskaityti ir prireikus pakeisti. Slapuką naudojame, pvz., tam, kad išsaugotume Jūsų pirkinių krepšelio turinį, kol lankotės kitose mūsų svetainės skiltyse. Jūsų nuostatos tais tikslais, kuriais leidžiate mums naudoti slapukus ir panašias technologijas, taip pat išsaugomos naudojant (būtiną funkcinį) slapuką. Dėl funkcinių slapukų galima naudotis pokalbių funkcija mūsų svetainėje. Be slapukų, galime naudoti ir kitas technologijas, kad išsaugotume tam tikrus duomenis Jūsų įrenginyje arba nuskaitytume juos iš to įrenginio. Remiantis Jūsų naršyklės nuostatomis, galima, pvz., atpažinti Jūsų įrenginį ir išsaugoti arba nuskaityti Jūsų nuostatas.

Kad būtų galima nustatyti ir išspręsti technines ir su saugumu susijusias problemas, kiekvieną kartą, kai patenkama į kurį nors mūsų svetainės puslapį, mūsų interneto serveris įrašo žurnalo failus. Taip pat galime naudoti žurnalo failus statistiniams duomenims rinkti, jei tam neprieštaravote.

Nuostatų meniu pažymėdami tam tikrus langelius arba jų nepažymėdami, galite priimti arba atmesti slapukus ir kitas duomenų tvarkymo priemones, kurios nėra būtinos svetainės veikimui, bet gali būti naudingos susijusiais tikslais, pavyzdžiui, renkant statistinius duomenis, išsaugant naudotojo nuostatas ir suasmeninant pasiūlymus ar skelbimus.

Užsakymo pateikimas

Kai pateikiate užsakymą, mums reikia tokios informacijos:

 • mokėjimo informacija, leidžianti nustatyti, ar jau apmokėjote užsakymą;
 • kontaktiniai duomenys, kad galėtume Jus informuoti apie užsakymo vykdymą;
 • Jūsų vardas, pavardė ir adresas, kad galėtume pristatyti (arba nurodyti kitai bendrovei pristatyti) Jūsų užsakymą.

Pateikdami užsakymą turėsite galimybę atsisakyti mums suteikto leidimo siųsti pasiūlymus ar informaciją apie produktus ar paslaugas, panašias į Jūsų įsigytas prekes ar paslaugas. Kol neatsisakysite jų gauti, galime el. paštu siųsti Jums pasiūlymus, kurie, mūsų nuomone, gali Jus sudominti ir kuriuos sukuriame remdamiesi informacija apie ankstesnius Jūsų pirkinius mūsų parduotuvėje.

Paskyros kūrimas

Jūsų patogumui siūlome galimybę susikurti kliento paskyrą, kad kitą kartą užsakant nereikėtų iš naujo įvesti duomenų. Kuriant paskyrą, be užsakymui reikalingų duomenų, taip pat turėsite įvesti pasirinktą slaptažodį, kurį patikimai saugosime (žr. „Duomenų saugumas“).

Bendravimas su mumis

Su mumis galite bendrauti įvairiais būdais, įskaitant pokalbių funkciją, el. paštą ir telefoną. Duomenis, susijusius su bendravimu su mumis, tvarkome tam, kad galėtume kuo geriau atsakyti į Jūsų klausimą ar prašymą.

Mūsų naujienlaiškio prenumerata

Net tada, kai neteikiate jokio užsakymo, galite užsiregistruoti pas mus, kad el. paštu gautumėte mūsų pasiūlymus. Jeigu pateiksite mums savo el. pašto adresą, galėsime jį naudoti pasiūlymams siųsti. Galite bet kada atsisakyti prenumeratos tam tikslui numatytu būdu.

Dalyvavimas rinkos tyrimuose, nuomonių teikimas

Dedame visas pastangas, kad mūsų paslaugos Jums būtų kuo patogesnės ir naudingesnės. Galime pakviesti Jus padėti mums tai daryti, pvz., dalyvauti neprivalomame rinkos tyrime. Galime Jūsų paklausti, pvz., ar esate patenkinti mūsų paslaugomis ir kiek tikėtina, kad rekomenduosite mus kitiems žmonėms. Jūs patys priimate sprendimą, ar norite dalyvauti apklausoje, ar ne. Jūsų nuomone nesidalysime su kitais.

Nuotraukų skelbimas socialiniuose tinkluose su grotažyme #taiplempairsviesalt

Savo akimirkomis nuotaikingoje šviesoje galite pasidalyti su mumis socialinėje žiniasklaidoje, naudodami grotažymę #taiplempairsviesalt. Su nuotraukų skelbimo sąlygomis galite susipažinti čia.

 

Kurie mano duomenys gali būti tvarkomi rinkodaros tikslais?

Rinkodaros slapukai ir panašios duomenų tvarkymo priemonės

Jums sutikus, kad būtų naudojami rinkodaros slapukai ir panašios duomenų tvarkymo priemonės, mūsų rinkodaros partneriai galės apdoroti jūsų veiksmus mūsų svetainėje ir sujungti juos su jūsų veiksmais kitose svetainėse, kuriose aktyviai davėte sutikimą. Iš šios informacijos galime numatyti Jūsų pomėgius ir nuostatas. Taip galime nustatyti, kurie pasiūlymai ir reklamos gali būti Jums įdomiausios.

Priklausomai nuo mūsų rinkodaros strategijos, kuri kartkartėmis keičiama, galime sukurti „gavėjų grupę“ arba tam tikrų (elgsenos) savybių žmonių grupių „segmentus“, kuriems norėtume dažniau ar rečiau rodyti savo reklamą. Užfiksavę, ar kas nors pateikė užsakymą pamatęs reklamą, taip pat galime geriau suprasti savo rinkodaros kampanijų efektyvumą.

Svetainėse ir paslaugų portaluose, pvz., mėgstamame naujienų portale, kuriuose pasitelkiant rinkodaros slapukus ar panašias technologijas rodomos mūsų arba kitų reklamuotojų reklamos, dažnai naudojamos sistemos, leidžiančios automatiškai siūlyti reklamuotojams kainą už reklamos rodymą. Jums rodoma ta reklama, už kurią šiuo metu pasiūlyta didžiausia kaina, darant prielaidą, kad reklamuojama prekė ar paslauga geriausiai atitinka Jūsų pomėgius ir pageidavimus. Įvertinta, kad būtent tada veikiausiai norėsite įsigyti tam tikrą produktą ar paslaugą. Kaip reklamuotojas, taip pat galime naudotis tokiomis paslaugomis, kad galėtume rodyti Jums pasiūlymus ir reklamas, kurios, mūsų manymu, Jus sudomins labiausiai.

Turėtumėte žinoti, kad yra daug veiksnių, lemiančių, kuri reklama Jums bus rodoma, taip pat kur ir kada. Jūsų sąveika su mūsų svetaine ir Jūsų sutikimas naudoti rinkodaros slapukus ir duomenų tvarkymą gali būti vienas iš tokių veiksnių, tačiau daugeliu atvejų nėra lemiamas veiksnys.

Rinkodaros slapukus taip pat galime naudoti tam, kad kuo geriau pritaikytume savo svetainės turinį pagal Jūsų nuostatas.

Siekdami apsaugoti Jūsų privatumą, savo rinkodaros partneriams neatskleidžiame Jūsų vardo ir pavardės. Duomenys apie skiltis, parinktis, nuorodas, mygtukus ir t. t., kuriuos spustelėjate mūsų svetainėje, priskiriami slapyvardžiui – numeriui (slapuko ID arba vartotojo ID), kurio mūsų rinkodaros partneriai paprastai negali susieti su Jūsų tapatybe.

Toliau šiame pareiškime dėl privatumo pateikiame slapukų ir paslaugų teikėjų, kuriuos galime pasitelkti, sąrašą, suskirstytą pagal kategorijas. Tik jūs sprendžiate, ar šie slapukai bus naudojami ir ar jūsų duomenimis bus dalijamasi su šiomis šalimis.

Google Customer Match

Jei sutiksite, kad būtų naudojami rinkodaros slapukai ir duomenys būtų tvarkomi rinkodaros tikslais, mes galėsime naudoti „Google Customer Match“. Ši „Google“ paslauga padeda mums prie „Google“ paskyros prisijungusiems žmonėms, kurie prieš tai ką nors iš mūsų pirko, rodyti kuo aktualesnius ir įdomesnius skelbimus. Iš esmės viskas vyksta maždaug taip.

Jei per pastarąsias 30 dienų (ar kitą laikotarpį) ką nors iš mūsų pirkote, stengsimės užtikrinti, kad kurį laiką jums nebūtų rodomi jokie to paties produkto skelbimai, nes jį jau nusipirkote. Tačiau jei tam tikrą produktą esate pas mus pirkę ne kartą, tai gali turėti visai kitokį poveikį. Tokiu atveju iš jūsų pakartotinių pirkimų galime daryti išvadą, kad jums šio projekto reikia nuolat. Pavyzdžiui, jei iš mūsų perkate LED lemputes, galime spręsti, kad jums gali prireikti ir daugiau tokių lempučių arba kad reguliariai pirksite daugiau tokių pačių ar panašių produktų. Be to, žinome, kad kai kurie mūsų produktai puikiai dera su kitais. Pavyzdžiui, siūlome suderintą svetainės ir virtuvės apšvietimą. Jei pas mus įsigijote kokį nors produktą ir manome, kad prie jo puikiai tiktų kitas mūsų produktas, galime pasistengti, kad jums būtų rodomi tokių derančių produktų skelbimai.

Atkreipiame dėmesį, kad mūsų darbuotojai rankiniu būdu nestebi jūsų pirkinių šiuo tikslu. Vietoj to, visas procesas automatizuotas naudojant „Google Customer Match“, kuri kiek įmanoma labiau apsaugo jūsų privatumą. Papasakosime jums, kaip veikia ši technologija.

El. pašto adresą, kuriuo pateikėte užsakymą mūsų svetainėje (ir kitus jūsų įvestus duomenis, pavyzdžiui, telefono numerį), pakeičiame maišos kodu (ilga simbolių eilute, generuojama pagal algoritmą). Tuomet šį maišos kodą pateikiame „Google“, kuri naudodama tą patį algoritmą į maišos kodus konvertuoja savo naudotojų el. pašto adresus ir kitus naudotojų pateiktus papildomus duomenis, pavyzdžiui, telefono numerius. Jei turite „Google“ paskyrą, užregistruotą su el. pašto adresu, kuriuo pateikėte užsakymą, „Google“ atpažįsta šį maišos kodą. Maišos kodų naudojimas yra pseudoniminimo forma, kuri BDAR ir kituose taikomuose duomenų apsaugos teisės aktuose pripažįstama pagrindine duomenų apsaugos priemone.

Kol esate prisijungę prie savo „Google“ paskyros, „Google“ gali rodyti jums kuo aktualesnius skelbimus pagal mūsų „Google“ reklamos paslaugose įvestas nuostatas. Vis dėlto atminkite, kad mūsų nuostatos nėra vieninteliai veiksniai, į kuriuos „Google“ atsižvelgia spręsdama, kokie skelbimai bus rodomi „Google“ paslaugose ir tinklalapiuose ar programose, kuriuose yra „Google“ reklamos vietos ar „Google“ teikiamos reklamos vietos. Jei nesutinkate, kad būtų naudojami rinkodaros slapukai ir panašios priemonės, aprašytas „Google Customer Match“ duomenų tvarkymas nebus vykdomas.

„Google“ paslaugose rodomų skelbimų suasmeninimą pagal naršymo elgseną ir spustelėjimus taip pat galima išjungti „Google“ paskyros nuostatų meniu. Mūsų žiniomis, tai galima padaryti adresu https://adssettings.google.com.

Google Enhanced Conversions

Kita paslauga, kuri įjungiama, kai leidžiate mums naudoti rinkodaros slapukus ir panašias duomenų tvarkymo priemones, yra „Google Enhanced Conversions“. Šios paslaugos tikslas – veiksmingiau įvertinti skelbimų, kuriuos jums rodome per „Google“, veiksmingumą. Jei pamatę skelbimą atliekate kokius nors veiksmus internete, kurie atitinka skelbimo tikslą, tai vadinama konversija. Konversija yra ne tik produkto pirkimas iš mūsų, bet ir kiti veiksmai, pavyzdžiui, naujienlaiškio prenumerata. Pagrindinis uždavinys yra kuo tiksliau nustatyti skelbimų efektyvumą ir kartu kuo geriau apsaugoti jūsų privatumą.

„Google Enhanced Conversions“ padeda tai padaryti. Naudojamas panašus procesas, kaip ir „Customer Match“ atveju. Vos tik įvykus „konversijai“ (paprastai tai yra pirkimas), naudodami „Google Enhanced Conversions“ generuojame jūsų el. pašto adreso (ir bet kokių kitų jūsų įvestų duomenų, pavyzdžiui, telefono numerio) maišos kodą, kurį siunčiame „Google“. Tada „Google“ patikrina, ar šis maišos kodas sutampa su jos klientų duomenų bazėje esančiais el. pašto adresų, telefono numerių ir kitų panašių duomenų maišos kodais. Jei peržiūrėdami vieną iš mūsų skelbimų buvote prisijungę prie savo „Google“ paskyros, naudodami maišos kodą galime nustatyti, kiek laiko praėjo nuo skelbimo peržiūros iki pirkimo (ar kitos konversijos), ir pagal tai įvertinti, ar skelbimas buvo veiksmingas.

Rinkodara naudojant el. paštą

Jei užsiregistruosite gauti mūsų naujienlaiškį, siųsime Jums (kas savaitę) el. laiškus su įdomiais pasiūlymais ir informacija, parinkta atsižvelgiant į Jūsų ankstesnius pasirinkimus ir nuostatas. Tai darydami naudojame technologiją, kuri praneša, ar atidarote mūsų pranešimus ir kurias el. pašto nuorodas spustelėjote. Analizuojame šią informaciją, kad sužinotume, ar mūsų siunčiami el. laiškai yra dažnai skaitomi.

 

Kokie yra mano duomenų tvarkymo teisiniai pagrindai?

Svarbiausiame ES taikomame privatumo įstatyme – Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR) – nurodoma, kad asmens duomenų tvarkymas visada turi būti grindžiamas vienu iš šiame reglamente aiškiai nurodytų pagrindų. Teisiniai pagrindai, leidžiantys tvarkyti Jūsų duomenis:

 • Sutikimas. Jei davėte mums informacija pagrįstą sutikimą, galime tvarkyti Jūsų duomenis šiuo pagrindu. Tai taikoma, pvz.:
  • slapukų ir panašių technologijų naudojimui rinkodaros tikslais;
  • registracijai gauti mūsų naujienlaiškį (jei dar nieko iš mūsų neužsisakėte).
 • Sutartis. Jūsų asmens duomenis galime tvarkyti, jei tai būtina su Jumis sudarytai sutarčiai vykdyti arba tokiai sutarčiai parengti. Tai taikoma, pvz.: 
  • mūsų svetainės puslapių naudojimui;
  • Jūsų užsakymų vykdymui.
 • Teisinė prievolė. Jūsų asmens duomenis galime tvarkyti, jei tai būtina, kad įvykdytume teisės aktuose mums nustatytą pareigą. Tai taikoma, pvz.:
  • mūsų dokumentų, skirtų mokesčių inspekcijai, saugojimui;
  • įgaliotų institucijų, pvz., teismų ar priežiūros institucijos, prašymams.
 • Teisėtas interesas. Jei mūsų ar kitų subjektų interesai yra svarbesni už Jūsų prieštaravimo leisti tvarkyti asmens duomenis interesą, mums tai yra pagrindas tvarkyti Jūsų duomenis. Teisėtas interesas yra, pvz.:
  • mūsų svetainės apsauga ir kova su atakomis (DDoS);
  • e. laiškų apie produktus, panašius į tuos, kuriuos įsigijote iš mūsų, siuntimas, jei tam neprieštaravote.

 

Kokie subjektai gali gauti mano duomenis?

Naudotis mūsų svetaine ir paslaugomis galima ir dėl to, kad bendradarbiaujame su kitais subjektais. Kai kurie subjektai, su kuriais bendradarbiaujame, taip pat turi tvarkyti Jūsų asmens duomenis. Pavyzdžiui, kurjerių bendrovei „UPS“ reikia Jūsų adreso, kad galėtų pristatyti Jūsų užsakymą.

Tiek, kiek tai yra būtina Jūsų užsakytoms paslaugoms teikti, duomenis galime perduoti šių kategorijų subjektams:

 • kurjerių bendrovėms;
 • mokėjimo paslaugų teikėjams;
  • pasirinkus apmokėjimą po pristatymo, Jūsų užsakymo duomenys bus persiųsti mokėjimo paslaugų teikėjui „Klarna“. „Klarna“ tvarko Jūsų asmens duomenis kaip duomenų valdytojas, vadovaudamasi „Klarna“ privatumo politika, ir gali naudotis skolų išieškojimo bendrovių ir kreditų informacijos biurų paslaugomis, kad sumažintų (viso) mokėjimo neatlikimo riziką;
 • internetinių parduotuvių vertinimo platformoms;
 • interneto svetainių prieglobos paslaugų teikėjams;
 • turinio pristatymo tinklo (CDN), leidžiančio greičiau įkelti svetainę, teikėjams;
 • interneto svetainių kūrėjams;
 • ryšių su klientais valdymo (CRM) platformų teikėjams;
 • tam tikrų mūsų svetainėje esančių parinkčių, pavyzdžiui, pokalbių parinkčių, teikėjams;
 • slapukų ir panašių technologijų mūsų svetainėje teikėjams, įskaitant, pvz., mūsų (trečiųjų šalių) rinkodaros partnerius, jei Jūs pateikėte sutikimą dėl tokio tipo dalijimosi duomenimis.

Jūsų duomenų pirmiau nurodytiems paslaugų teikėjams ar kitiems subjektams neparduodame. Su pirmiau nurodytais paslaugų teikėjais sudarome sutartis, kuriose susitariame, ką jie gali ir ko negali daryti su Jūsų duomenimis.

Be to, bendrovė „lempairsviesa“ neperduos Jūsų pateiktų duomenų kitiems subjektams, nebent davėte išankstinį sutikimą, to reikalaujama ar tai būtina pagal teisės aktus. Pavyzdžiui, policija gali pareikalauti iš mūsų su sukčiavimo tyrimu susijusių duomenų. Šiuo atveju „lempairsviesa“ yra teisiškai įpareigota pateikti šiuos duomenis.

 

Kiek laiko saugomi mano duomenys?

Žurnalo failai

Paprastai savo interneto serverio žurnalo failus saugome ne ilgiau kaip tris (3) mėnesius. Žurnalo failus, susijusius su (galimomis) techninėmis problemomis ar saugumo incidentais, galime saugoti, kol nenuspręsime, kad problema ar incidentas išspręstas.

Slapukai ir panašūs duomenys

Slapukų ir panašių duomenų saugojimo trukmę galite rasti nuostatų puslapyje. Jame taip pat galite pasirinkti slapukų kategorijas ir duomenų tvarkymo būdus, su kurių naudojimu sutinkate.

Užsakymai

Kai pateikiate užsakymą mūsų svetainėje, Jūsų duomenis saugome 5 metus nuo paskutinio užsakymo pateikimo datos arba ilgiau, jei to reikalaujama pagal teisės aktus, pvz., duomenis, reikalingus mokesčių institucijoms.

Jūsų kliento paskyra

Visa Jūsų paskyroje esanti informacija, įskaitant vardą, pavardę, adresą, kontaktinius duomenis ir visą užsakymų sąrašą, bus ištrinta praėjus 5 metams nuo paskutinio prisijungimo.

Bendravimas

Kai susisiekiate su mumis naudodami kontaktinę formą, el. paštu, per feisbuką ar tviterį, „WhatsApp“ ar pokalbių žinutes, saugosime Jūsų duomenis tiek, kiek reikia Jūsų klausimui ar prašymui išnagrinėti. Duomenis, susijusius su bendravimu, ištrinsime, kai būsime įsitikinę, kad Jūsų prašyme ar klausime nurodytas dalykas tinkamai užbaigtas arba kad pasibaigė sutartinių reikalavimų senaties terminas.

Kai komentuosite tinklaraščio įrašą arba paskelbsite atsiliepimą apie mūsų internetinę parduotuvę, Jūsų komentaras bus paskelbtas, o Jūsų duomenys bus saugomi tol, kol ištrinsite savo įrašą ar įvertinimą.

Nuotraukos, kurias skelbiate su grotažyme #taiplempairsviesalt

Jei davėte mums leidimą naudoti savo nuotrauką naudodami grotažymę #taiplempairsviesalt, galėsime ją naudoti, kol neatšauksite sutikimo. Su nuotraukų skelbimo sąlygomis galite susipažinti čia.

 

Kur saugomi mano duomenys?

Kiek įmanoma, jūsų duomenis saugosime Europos Sąjungoje (ES) arba Europos ekonominėje erdvėje (EEE), kurią sudaro ES valstybės narės, Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas. Serveriai, per kuriuos mūsų svetainė pasiekiama internetu, yra ES. Įmonės, kurioms priklauso šie serveriai, taip pat yra įsisteigusios ES. Šios įmonės gali priklausyti tarptautinei įmonių grupei, kurios pagrindinė buveinė ir (arba) filialai įsteigti už EEE ribų. Tokiu atveju ES įsisteigęs filialas, su kuriuo esame sudarę susitarimą, privalo užtikrinti, kad jūsų asmens duomenys visada būtų perduodami tik į tas EEE nepriklausančias šalis, kuriose šiems duomenims užtikrinama tokio pat lygio apsauga kaip ir EEE.

Jūsų kliento duomenis, pavyzdžiui, informaciją apie tai, ką ir kada iš mūsų pirkote, jūsų vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir kontaktinius duomenis, tvarkome pasitelkdami vieną didžiausių pasaulinės klientų duomenų platformos teikėją „Salesforce“. Kol negalime užtikrinti, kad „Salesforce“ visus kliento duomenis tvarkytų tik ES, visus arba kai kuriuos jūsų kliento duomenis „Salesforce“ gali saugoti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). „Salesforce“ yra sertifikuota pagal ES ir JAV duomenų privatumo sistemą (daugiau informacijos apie tai žr. toliau), kuri buvo priimta siekiant apsaugoti tarp ES ir JAV perduodamus asmens duomenis. „Salesforce“ taip pat nustatė privalomas įmonių taisykles, skirtas apsaugoti jūsų duomenis pasaulinėje „Salesforce“ grupėje. Šias taisykles patikrino ir patvirtino visos ES nacionalinės duomenų apsaugos institucijos. Be to, siekdama apsaugoti jūsų asmens duomenis, „Salesforce“ į savo paslaugoms taikomą sutartį įtraukė ES standartines sutarčių sąlygas.

Daugelis mūsų rinkodaros partnerių turi būstinę ar filialą JAV. Leisdami naudoti rinkodaros slapukus ir panašias duomenų tvarkymo priemones, jūs taip pat sutinkate, kad mūsų rinkodaros partneriams iš JAV būtų perduodami tam reikalingi asmens duomenys, pavyzdžiui, jūsų slapuko ID ir su jūsų slapuko ID susieta informacija apie naršymą ir paspaudimus. Be to, kelios įmonės, padedančios mums rinkti ir analizuoti statistinius duomenis, taip pat yra įsisteigusios JAV. Norime jus kuo geriau informuoti apie asmens duomenų perdavimą JAV, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą.

Nuo 2023 m. liepos mėn. vėl galioja ES ir JAV susitarimas dėl duomenų perdavimo įmonėms, kurios JAV užbaigė savarankiško sertifikavimo procesą. Šis susitarimas vadinamas ES ir JAV duomenų privatumo sistema. Savarankiškas sertifikavimas reiškia, kad JAV įmonės pareiškia, jog jos laikysis Duomenų privatumo sistemos, kurioje numatyti įvairūs įsipareigojimai ir reikalavimai, iš esmės lygiaverčiai tiems, kurie taikomi ES įmonėms siekiant apsaugoti jūsų asmens duomenis. JAV federalinė prekybos komisija (FTC) prižiūri, kad JAV įmonės laikytųsi šiuo klausimu prisiimtų įsipareigojimų.

Pastaraisiais metais Europos Teisingumo Teisme buvo iškeltos kelios bylos, kuriose buvo ginčijami tuo metu galiojantys ES ir JAV duomenų perdavimo susitarimai. Iki šiol Europos Teisingumo Teismas yra nusprendęs, kad abu vienas po kito sudaryti ankstesni ES ir JAV duomenų perdavimo susitarimai neužtikrino tinkamos ES gyventojų asmens duomenų apsaugos. Gali būti, kad taip nutiks ir esant dabartinei duomenų privatumo sistemai. Tokiu atveju nutrauksime asmens duomenų perdavimą JAV arba kokiu nors kitu būdu užtikrinsime, kad jūsų asmens duomenys būtų tinkamai apsaugoti JAV.

Įvairios standartinės priemonės, kurių imamės mes ir mūsų partneriai, siekdami kuo geriau apsaugoti jūsų privatumą, pavyzdžiui, jūsų IP adreso (jo dalies) ekranavimas, kodavimas ir pseudonimų suteikimas, taip pat padeda sumažinti galimybę, kad dėl jūsų asmens duomenų perdavimo į kitą šalį patirsite neigiamų pasekmių. Jei nesutinkate, kad būtų naudojami slapukai, ir neleidžiate tvarkyti duomenų rinkodaros ir statistikos tikslais, jūsų duomenys nebus perduodami JAV.

Kiek laiko mano duomenys bus apsaugoti?

Imamės atitinkamų techninių ir organizacinių priemonių, kad išvengtume Jūsų duomenų praradimo ir neteisėto tvarkymo, pvz., dėl neteisėtos prieigos.

Bendrovė „lempairsviesa“ imasi (be kita ko) šių saugumo priemonių:

 • prieiga prie asmens duomenų yra apsaugota vartotojo vardu ir slaptažodžiu;
 • vietoj slaptažodžio teksto rašome tik raidžių ir skaičių eilutę (maiša), kuri pagal algoritmą gaunama iš slaptažodžio. Maiša taip pat naudojama tam, kad niekas negalėtų gauti Jūsų slaptažodžio. Dėl šios apsaugos priemonės jo perskaityti negali net mūsų darbuotojai;
 • naudojame saugiuosius ryšio protokolus (HTTPS, SSL/TLS), apsaugančius visą informaciją, kuria keičiamasi tarp Jūsų ir mūsų svetainės įvedant asmens duomenis;
 • saugome visų prašymų dėl asmens duomenų žurnalus.

 

Kokias teises turiu savo asmens duomenų atžvilgiu?

Jūs turite šias teises savo asmens duomenų atžvilgiu:

 • galite prašyti leisti susipažinti su Jūsų duomenimis, kuriuos tvarkome;
 • galite prašyti mūsų tvarkomų Jūsų duomenų ataskaitos, pateikiamos visuotinai priimtu formatu;
 • galite prašyti ištaisyti arba ištrinti neteisingus arba (jau) neaktualius duomenis.

Norėdami pasinaudoti šiomis teisėmis, galite susisiekti su mumis. Šiuo tikslu naudokitės šio pareiškimo dėl privatumo apsaugos ir slapukų pabaigoje pateikta kontaktine informacija.

Jei norite pateikti skundą dėl to, kaip tvarkome Jūsų duomenis, galite jį pateikti mums, tačiau taip pat turite teisę pateikti jį priežiūros institucijai (Asmens duomenų apsaugos tarnybai).

 

Ar šis privatumo ir slapukų pareiškimas galioja ir kitoms svetainėms?

Šis pareiškimas dėl privatumo netaikomas trečiųjų šalių interneto svetainėms, prie kurių prieigą suteikiame per hipersaitus savo svetainėje „Lampenlicht“, nes negalime garantuoti, kad šios trečiosios šalys jūsų asmens duomenis tvarkys saugiai ir patikimai. Prieš pradedant naudotis trečiosios šalies svetaine, rekomenduojame pirmiausia perskaityti jos pranešimą dėl privatumo.

Ar šis privatumo ir slapukų pareiškimas gali būti keičiamas?

Bendrovė „lempairsviesa“ pasilieka teisę keisti šį pareiškimą dėl privatumo apsaugos ir slapukų. Rekomenduojame reguliariai peržiūrėti pareiškimą dėl privatumo apsaugos ir slapukų, kad žinotumėte apie šiuos pakeitimus.

Šis pareiškimas dėl privatumo apsaugos ir slapukų paskutinį kartą atnaujintas 2022 m. balandžio 28 d.

 

Kaip galiu teikti klausimus?

Jei turite klausimų dėl mūsų vykdomo Jūsų asmens duomenų tvarkymo, nedvejodami susisiekite su mumis. Mielai Jums padėsime!

 

Slapukai