block 1

IP klasifikacija – kas tai?

 

Ant apšvietimo įrangos dažnai matote IP dydį, bet ką šis dydis arba klasifikacija iš tikrųjų reiškia? IP reiškia apsaugos laipsnį (angl. Ingress Protection) arba tarptautinę apsaugos klasifikaciją Pirmasis skaičius nurodo apsaugos nuo kietų medžiagų laipsnį, o antras skaičius nurodo apsaugą nuo drėgmės ir dulkių. Paprastai, vidaus šviestuvai, pavyzdžiui, jūsų svetainės pakabinamas šviestuvas, lubinis šviestuvas miegamajame arba įtraukiamas kryptinis šviestuvas koridoriuje neturi būti papildomai apsaugoti, nes jų apsaugos laipsnis IP20 ir to pakanka norint apsaugoti nuo dulkių. Tačiau kalbant apie vonias ir bet kokį lauko apšvietimą, tai jau kita istorija, nes vanduo ir elektra nėra geras derinys. Taigi, šių rūšių zonoms reikės didesnio IP. Kuo didesnė IP klasifikacija, tuo labiau apšvietimas atsparus drėgmei ir vandeniui.


Lempų IP klasifikacija

Apšvietimo srityje ši IP klasifikacija pasitaiko dažniausiai:

  • IP20: apsauga nuo dulkių
  • IP21: apsauga nuo lašėjimo (negali būti tiesioginio sąlyčio su vandeniu)
  • IP23: apsauga nuo purškiamo vandens (negali būti tiesioginio sąlyčio su vandeniu)
  • IP44: apsauga nuo purslų (tinka vonioms ir laukui, kai uždengta)
  • IP54: apsauga nuo purslų ir dulkių (tinka vonioms ir laukui, kai uždengta)
  • IP65: apsauga nuo dulkių ir žemo slėgio vandens srovių
  • IP67: apsauga nuo dulkių ir poveikio pamerkus į vadenį iki 1 m arba 30 min.
  • IP68: visiška apsauga nuo dulkių ir vandens (apsaugota nuo ilgalaikio pamerkimo)

IP klasifikacija naudojant lauke arba vonioje skirstoma į zonų sritis, kuriose kiekvienam šviestuvui bus reikalingas skirtingas IP dydis.

block 7


Mažiausias vonioje reikalingas IP dydis

1 zona yra jūsų vonios kambario vonia ir dušas. Šiai sričiai reikalingas didesnis IP dydis, nes ten yra daug drėgmės ir vandens, nuo kurių šviestuvas turi būti apsaugotas, todėl 12 V šviesos šaltiniui reikalinga IP65 arba aukštesnė klasifikacija. Šviestuvai turi būti montuojami mažiausiai 225 cm atstumu nuo vonios arba dušo apačios.

2 zona

2 zona yra jūsų vonios kambario arba įrengtų dušinių kriauklė ir tualeto sritis. Šiai sričiai nereikia didelio IP dydžio, nes ten naudojant nėra tiesioginio sąlyčio su vandeniu, todėl taikomas IP44 ir bet kokie šviestuvai turi būti montuojami 60 cm atstumu nuo 1 zonos.

IP waarden badkamer

3 zona

3 zona yra sritys aplink vonios kambarį, kuriose gali kauptis drėgmė. Ši sritis neturi jokio tiesioginio sąlyčio su vandeniu išskyrus ten, kur kaupiasi kondensacija, todėl reikalingas mažiausiai IP21 dydis.Laukui reikalingas mažiausias IP dydis

Lauko apšvietimas taip pat gali būti suskirstytas į naudojimo zonas. 1 zona yra visiškai atviros sritys, kuriose šviestuvas tiesiogiai veikiamas visų rūšių oro sąlygų, pavyzdžiui, stipraus lietaus, sniego, vėjo ir krušos, todėl lempa turi sugebėti atlaikyti šiuos reiškinius ir dar daugiau. Todėl šioms lempoms bus reikalingas labai didelis IP dydis, kai mažiausias naudojamas yra IP65, tačiau jei jūsų šviestuvas bus sumontuotas toje srityje, kurioje jį reikia užkasti giliai į žemę, jums bus reikalingas labai didelis IP: bent IP67 arba didesnis.

2 zona

Lauke naudojamų šviestuvų 2 zona yra ten, kur šviestuvas montuojamas taip, kad lempa nebus tiesiogiai veikiama blogų oro sąlygų. Ji bus montuojama toje srityje, kur viršuje yra stogas arba iš viršaus apsaugą suteikia palėpė. Pavyzdžiui, šios sritys gali būti jūsų terasa su stogu, palėpės arba garažai su lubomis ir jiems reikalingas mažiausiai IP44 dydis.

IP waarden tuin

3 zona

3 zona naudojant lauke yra ta sritis, kur lempa yra visiškai apsaugota nuo blogų oro sąlygų. Taigi, uždengti stogai arba didelės lubos, neatviras balkonas arba veranda, kur lempa yra visiškai apsaugota nuo tiesioginio sąlyčio su vandeniu arba oro sąlygomis: šio tipo sritims reikalingas mažiausiai IP23 dydis.

emico-featured

Populiarūs vonios kambario šviestuvai