Sutaupykite energijos su apšvietimu

Visi turime suprasti faktą, kad laikas taupyti energiją. Ne tik dėl didelių dujų ir energijos sąskaitų, bet ir tam, kad aplinkai ištiestume pagalbos ranką ir gyventume tvariau. Tačiau kokių veiksmų galite imtis? Skaitykite toliau, ką galite padaryti, kad taupytumėte energiją.


Energy_Saving_Calc

Taupymo skaičiuoklė

LED palyginti su kaitrinėmis

Šviesos šaltinių kiekis

1

10

30

Vidutinės degimo valandos per dieną

1

4

24

Jūsų energijos kaina už kWh

€0.10

0.40

€1.50

Sutaupoma per mėnesį*:

0.63

*Skaičiavimo paaiškinimas žemiau

Bendra kaina už kaitrines lemputes:

0.70

Bendra kaina už LED lemputes:

0.07

LED lempučių atsipirkimo laikotarpis:

380

*Skaičiavimas pagrįstas energijos vartojimo efektyvumo santykiu 10/1, suteikiančiu pranašumą LED.
Tai yra santaupos per mėnesį, kurios siekia € per dieną arba € per metus!
Remiantis vidutine 8,00 EUR vienos LED lemputės pirkimo kaina.

Atkreipkite dėmesį: energijos taupymo apskaičiavimas yra numanomas ir neturėtų būti laikomas tiksliu. "Lempairsviesa" negali būti laikoma atsakinga už skirtumus tarp apskaičiuoto ir faktinio sutaupymo.


Sutaupykite su LED apšvietimu

LED apšvietimas yra labiausiai energiją taupantis apšvietimas. Tiesą sakant, LED lemputė suvartoja 80–90 % mažiau energijos, nei halogeninės ar kaitrinės lemputės. Ar norėtumėte sužinoti daugiau apie tai, kaip galite sutaupyti energijos naudodami LED apšvietimą ir kuo jis gali būti naudingas?


Sutaupykite su lubų ventiliatorių lempomis

Ar žinojote, kad su lubų ventiliatorių lempomis taip pat galite sutaupyti dujų ir energijos? Taip yra todėl, kad dauguma ventiliatorių turi ne tik vasaros, bet ir žiemos režimą. Kai ventiliatorių mentės sukasi į kitą pusę, tai veikiau šildo, o ne vėsina. Be to, juos galima puikiai naudoti kaip akį traukiančius akcentus: lempairšviesa lubų ventiliatoriai skleidžia šviesą ir suvartoja vidutiniškai 20 kartų mažiau elektros nei oro kondicionieriai! Norite tiksliai žinoti, kaip tai veikia?


 

Išmanusis apšvietimas

Išmanusis apšvietimas visada yra LED apšvietimas, todėl jis taupo energiją! Kadangi jį taip pat galite valdyti nuotoliniu būdu, niekada neįjungsite per daug šviesų. Net kai jūsų nėra namuose. Išmanusis apšvietimas dažnai būna įvairių spalvų. Naudojant šiltą atspalvį, kambarys taip pat iš karto atrodo šiltesnis. Ir jums nereikės iš karto įjungti šildymo, kai šiek tiek atvės.

 

Sensorinis apšvietimas

Žinoma, lauko apšvietimas ne visada turi būti įjungtas. Tai yra švaistymas, kai jo nenaudojate. Apšvietimas su judesio detektoriais užtikrina, kad šviesa degs tik tada, kai jos reikia. Lempa automatiškai išsijungia po kelių sekundžių, kai nebefiksuoja judėjimo.

 

Saulės apšvietimas

Energijos generavimas su saule: nieko tvaresnio už tai nėra! Mūsų lauko saulės apšvietimas užtikrina, kad jūsų sodas būtų apšviestas taupant energiją. Šviestuvas paverčia saulės spindulius energija, kuri apšviečia jūsų sodo lempas vos sutemus.


Apie energijos vartojimo efektyvumo etiketę

Prieš pirkdami elektros prietaisą, visada patikrinkite energijos vartojimo efektyvumo etiketę. Taip reikia todėl, kad ji nurodo energijos suvartojimą kWh per 1000 valandų. Energijos vartojimo efektyvumo etiketė gali būti lemiamas veiksnys perkant produktą. Tiesą sakant, galite sutaupyti daug pinigų, kai pasirenkate produktą su ekologiškesne etikete. Ar norėtumėte sužinoti apie naują Europos Komisijos energijos vartojimo efektyvumo etiketę?


Šviesus interjeras

Atrodo akivaizdu, bet galbūt tai praslydo pro jūsų akis. Šviesus interjeras! Naudojant šviesias spalvas, jums reikia mažiau šviesos, todėl suvartojama mažiau elektros energijos. Štai kaip tai atrodo. Tamsesnės spalvos sugeria šviesą, o šviesios – ją atspindi. Be to, šviesus interjeras atrodo erdvesnis. Visiems naudinga situacija!

Šiltos šviesios spalvos sukuria šiltą interjerą

Viskas apie šiltą jausmą! Ar žinojote, kad pasirinkus šviesos šaltinį su mažu kelvinų skaičiumi, jis automatiškai atrodys šiltesnis? Jūsų smegenys verčia jus manyti, kad dėl šviesios spalvos kambaryje atrodo šilta. Labai paprastas, bet efektyvus būdas padaryti jį šiltesnį!

Stikliniai arba šviesūs lempų gaubtai

Stikliniai ar šviesūs lempų gaubtai taip pat gali prisidėti prie daugiau šilumos interjere. Pavyzdžiui, pasirenkant beveik baltą arba smėlio spalvos gaubtą. Arba įstačius mažo kelvinų dydžio šviesos šaltinį į stiklinį lempos gaubtą. Jis puikiai matomas, o šilta šviesi spalva taip pat prisideda prie šiltesnio jausmo!


Taupymo patarimai

Taigi, apšvietimas ne tik tausoja aplinką, bet ir gali labai padėti sumažinti energijos suvartojimą, o tap pat ir sąskaitas už energiją. Tačiau, ką dar galite padaryti, kad jūsų interjeras būtų kuo labiau taupantis energiją?

 

Lees meer

DUK

 

  • Ar LED yra efektyvesnis už halogeną?

Taip, kad pagamintų tą patį šviesos kiekį, LED lemputė sunaudoja vidutiniškai 8 kartų mažiau energijos nei halogeninė lemputė. Palyginti su kaitrine lempute, tai 10 kartus daugiau!

 

  • Kodėl LED apšvietimas kartais būna su E, F arba G energijos vartojimo efektyvumo etikete?

Nuo 2021 m. lapkričio, kalbant apie energijos vartojimo efektyvumo etiketes, daug kas pasikeitė. Produktams būdavo suteikiama A++ etiketė, kurios daugiau nebėra. Lempos, kurios anksčiau turėjo A+ etiketę, dabar gali būti pažymėtos C etikete. Taip yra todėl, kad gairės buvo atnaujintos, kadangi energiją taupantys gaminiai sparčiai tobulėja, o Europos Sąjunga nori paskatinti įmones gaminius kurti tvariomis sąlygomis.

 

  • Kurios lempos suvartoja mažiausiai elektros energijos?

LED lempos yra labiausiai energiją taupantys šviesos šaltiniai.